top of page

Сторінка 
Музичного керівника

Музичний керівник -
Каракула Віталія Петрівна

  «Музика - уява - фантазія - казка - творчість ~ така стежка,

                                                                                                     ідучи якою дитина розвиває свої духо­вні сили».

                                В. О. Сухомлинський

зображення_viber_2021-11-01_10-53-04-140.jpg

МУЗИКА В ЖИТТІ ДИТИНИ

Дошкільний вік – це час максимального заохочення до світу прекрасного.

Мета музично – естетичного виховання базується на загальних вимогах нашого суспільства. Музика супроводжує людину все її життя.

Д.Шостакович сказав: "У біді, в радощах і відпочинку – музика завжди з людиною". Вона так міцно увійшла в життя, що її сприймають як належне, як повітря яким дихають. Не замислюючись, не помічаючи… наскільки бідніше став би наш світ, якби втратив цю чудесну своєрідну мову, яка допомагає людям зрозуміти один одного». Наша задача вчити дітей розуміти «цю прекрасну своєрідну мову», постійно розвивати музичний смак.

Необхідною умовою формування особистості є гармонічне поєднання розумового та фізичного розвитку, моральна чистота та естетичне ставлення до життя та музики. Досягти цього можна тільки правильно організувавши музичне виховання дітей. Естетичне виховання направлене на розвиток вміння дошкільнят сприймати, почувати і розуміти прекрасне, помічати добре та погане, творчо, самостійно діяти, заохочуючись різними видами художньої діяльності.

Одним з самих найяскаравіших засобів естетичного виховання є музика. Щоб вона виконувала цю важливу функцію, необхідно розвивати в дитині загальну музичну підготовку. Які ж основні ознаки загальної музичності?

images (1).jpg
92f01a4497f3cb4509ad20a93e8e1f12.png

Перша ознака музичності – вміння почувати характер, настрій музичного твору, співпереживати почутому, виявити емоційний настрій, розуміти музичний образ. Музика хвилює маленького слухача, викликає зворотну реакцію, знайомить з життєвими явищами, породжує асоціації. Ритмічне звучання маршу викликає в нього радість, збудження, а п’єса про хвору ляльку навіює жалість.

Друга ознака музичності – вміння вслуховуватись, порівнювати, оцінювати, це необхідне в елементарно – слухової культурі. Наприклад, діти порівнюють прості особливості музичних звуків (високі та низькі, темброве звучання роялю та скрипки), вчаться розрізняти просту структуру музичного твору (заспів пісні, приспів, три частини п’єси). Визначають виразність контрастних художніх образів – протяжний характер заспіву та енергійний рухливий приспів. Постійно збирається запас улюблених творів. Які діти дуже люблять слухати та виконувати, закладаються основи музичного смаку.

Третя ознака музичності – виявлення творчого ставлення до музики. Слухаючи музику, дитина по своєму уявляє художній образ, передаючи його в співі, грі, танці. Діти виконують «Вільний танок», використовуючи вже знайомі танцювальні рухи в різних комбінаціях, та додаючи свої, особливі. Діти імпровізують прості пісеньки. З розвитком загальної музичності у дітей з’являється емоційне ставлення до музики, удосконалюється музичний слух, породжується творче уявлення. Музичне виховання – це комплексний розвиток загальної музичності, формування індивідуальності дитини в цілому.

aeece143cc0feed2f174b5e575308d7d.jpg
unnamed.jpg

Основні види діяльності музичного керівника в закладі дошкільної освіти

Відповідно до посадових обов’язків, вимог методики музичного виховання муз керівникові необхідно здійснювати таку діяльність:
1.Проводити заняття у кожній віковій групі двічі на тиждень відповідно до графіка роботи. Це вимагає значної попередньої підготовки: добір й розучування музичного репертуару, необхідного для роботи, розробка й планування засвоєння програмових навичок, підготовка наочного матеріалу, приладдя, прослуховування музичних записів.
2. Планувати й проводити індивідуальні заняття.
3. Діагностувати рівень музичного розвитку дітей.
4. Складати сценарії свят, програм розваг,підбирати музичний матеріал, відповідати за їх підготовку та проведення.
5. Керувати роботою вихователя у сфері музичного розвитку дітей шляхом індивідуальних консультацій та групових занять.
6.Під час консультацій музкерівник ознайомлює вихователів із планом роботи, розучує з ними дитячі музичні твори, звертаючі увагу на ті вміння і навички, якими має оволодіти кожна дитина, обговорює проведені заняття (відзначає успіх та труднощі дітей, пояснює, як можна їм допомогти), добирає репертуар для програвання на ранковій гімнастиці, інших заняттях, прогулянках тощо. На групових заняттях для вихователів муз керівник систематично вдосконалює навички дітей у галузі пісні й руху. Розучує з ними твори для індивідуального і колективного виконання на святах і під час розваг. При цьому бере до уваги здібності кожного педагога. Кількість консультацій та занять залежить від музичної підготовленості вихователів.
7. Вести роботу з батьками, залучаючи їх до загального процесу музичного виховання.

дети-и-музыка-89977100.jpg

"МУЗИКА ПОЧИНАЄТЬСЯ ТАМ, ДЕ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ СЛОВО"

unnamed (1).jpg

МУЗИКОТЕРАПІЯ В ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ

Важко переоцінити вплив музики на людину. Це живе невичерпне джерело натхнення. Музика може надати насолоду, але також одночасно може викликати сильне душевне переживання, збудити до роздумів, відкрити невідомий світ фантазій. Невичерпні можливості музики впливають на внутрішній світ дитини, особливо виділяють методику музикотерапії з ряду інших терапевтичних методик. На сучасному етапі музична терапія далеко просунулася в дослідженні впливу музичного досвіду на розвиток особистості. Відповідь на запитання, чому музика настільки сильно торкається глибин нашої різноманітної особистості, потрібно шукати в минулому, коли ми ще були в материнській утробі й відчували музику ритму материнського серця, музику її тіла, музику її подиху й голосу. Жінка, яка носить у собі майбутнє життя, сама своїм духовним "баченням" ніби наносить "візерунки" на матрицю постнатального життя своєї дитини. Так мудра природа підготовлює дитину до сприйняття світу ще в утробі матері. Багато досліджень довели, що музика посилює обмін речовин, посилює або зменшує м'язову енергію, змінює дихання, змінює кров'яний тиск, дає фізичну основу для емоцій. 

d95132fb7c0668405153d9bf8cc2ffc4.png

Дітям музикотерапія допомагає збагатити знання про навколишній світ, прищепити любов до музики, навчити слухати й розуміти, як і про що розповідає музика. Для того щоб музикотерапія позитивно вплинула на розвиток і виховання малят, необхідно враховувати особливості дітей. "Музика, як будь-яке мистецтво, допомагає дітям пізнавати світ, виховує дітей", - так визначив роль музики у формуванні особистості композитор Дмитро Кабалевський. У процесі музичних занять відкриваються широкі можливості для всебічного розвитку дітей. Емоційна сила музики, зміст пісень, що слухають і виконують діти, сприяють формуванню основ морально-естетичних якостей.

image.png
images (2).jpg
МУЗИКА ПОЗИТИВНО ВПЛИВАЄ НА АКТИВНІСТЬ З’ЄДНАНЬ МІЖ НЕРВОВИМИ КЛІТИНАМИ В ГОЛОВНОМУ МОЗКУ, ЩО ОБУМОВЛЮЄ ЗАКЛАДКУ ІНТЕЛЕКТУ. ЧИМ РАНІШЕ ДИТИНА ПОЧНЕ СЛУХАТИ МУЗИКУ, ТИМ БІЛЬШЕ НЕЙРОНІВ БУДЕ ЗАДІЯНО, ТИМ ШВИДШЕ БУДЕ РОЗВИВАТИСЯ МОЗОК.
ЧУТИ ЗВУКИ І СЛУХАТИ МУЗИКУ МАЛЮКИ ЗДАТНІ З 8-ГО ТИЖНЯ ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО РОЗВИТКУ. РОЗВИТОК ДИТИНИ В УТРОБІ МАТЕРІ НЕМОЖЛИВО УЯВИТИ БЕЗ МУЗИКИ, АДЖЕ ДО СЕМИ МІСЯЦІВ ВАГІТНОСТІ МАЛЮКИ МОЖУТЬ РОЗРІЗНЯТИ ТОНАЛЬНІСТЬ, РИТМ І ЗНАХОДЯТЬ СВОЇ МУЗИЧНІ УПОДОБАННЯ.
МУЗИКА ВЧИТЬ ДИТИНУ СЛУХАТИ, ЧУТИ, ПРЕДСТАВЛЯТИ ТЕ, ЩО ЧУЄШ, РОЗВИВАЄ ЗОРОВЕ І СЛУХОВЕ СПРИЙНЯТТЯ, СЛУХОВУ ПАМ’ЯТЬ, ОБРАЗНЕ І АСОЦІАТИВНЕ МИСЛЕННЯ.
 

 
НАЙБІЛЬШ ВІДПОВІДНОЮ МУЗИКОЮ ДЛЯ МАЛЕНЬКИХ ДІТЕЙ Є КЛАСИЧНА. ДОВЕДЕНО, ЩО ПІД НЕЇ ДІТИ ЗАСПОКОЮЮТЬСЯ, ЗАСИНАЮТЬ, КРАЩЕ СМОКЧУТЬ ГРУДИ І ЗАСВОЮЮТЬ МАТЕРИНСЬКЕ МОЛОКО. МУЗИКА БЛАГОТВОРНО ВПЛИВАЄ НА РОЗВИТОК У ДІТЕЙ ЕМОЦІЙНОЇ СФЕРИ. А ПРИ ПОЗИТИВНИХ ЕМОЦІЯХ ДІТКИ ШВИДШЕ РОЗВИВАЮТЬСЯ ФІЗИЧНО, ЗАСВОЮЮТЬ НОВЕ, ПОЧИНАЮТЬ ВИМОВЛЯТИ ПЕРШІ СЛОВА І ПРОПОЗИЦІЇ
ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ І ДО ШКІЛЬНОГО ВІКУ ДИТИНИ КРАЩЕ НЕ СЛУХАТИ МУЗИКУ З НИЗЬКИМИ ЧАСТОТАМИ І ПАРТІЯМИ УДАРНИХ. ТАКОЖ НЕ ВАРТО ВКЛЮЧАТИ МУЗИКУ ДУЖЕ ГОЛОСНО. У ПЕРІОД ВНУТРІШНЬОУТРОБНОГО РОЗВИТКУ ВОНА ЗДАТНА ТРАВМУВАТИ НЕРВОВУ СИСТЕМУ, А У НЕМОВЛЯТ ПОРУШУЄТЬСЯ СОН, АПЕТИТ, ДІТИ СТАЮТЬ БІЛЬШ ДРАТІВЛИВИМИ І ПРИМХЛИВИМИ.
СПОЧАТКУ ДІТЯМ ДЛЯ ПРОСЛУХОВУВАННЯ НЕОБХІДНІ КОРОТКІ МУЗИЧНІ ТВОРИ АБО УРИВКИ З НИХ. ДО 3-Х РОКІВ ЗАГАЛЬНА ПРОСЛУХОВУВАННЯ МУЗИКИ ЗА ДЕНЬ МАЄ СТАНОВИТИ НЕ БІЛЬШЕ ОДНІЄЇ ГОДИНИ – ЦЕ МОЖЕ БУТИ 20 ХВИЛИН З РАНКУ, 20 ХВИЛИН ВДЕНЬ І 20 ХВИЛИН ПЕРЕД СНОМ. ПІСЛЯ ТРЬОХ РОКІВ МУЗИЧНИЙ ПОТІК МОЖНА ЗБІЛЬШУВАТИ.
f2a707af7d0d15fd4aab5578090679a4.jpg
ШЛЯХ РОЗВИТКУ МУЗИКАЛЬНОСТІ КОЖНОЇ ЛЮДИНИ НЕОДНАКОВИЙ. ТОМУ НЕ СЛІД ЗАСМУЧУВАТИСЯ, ЯКЩО У НАШОГО МАЛЮКА НЕМАЄ НАСТРОЮ ЩОСЬ ЗАСПІВАТИ АБО ЙОМУ НЕ ХОЧЕТЬСЯ ТАНЦЮВАТИ, А ЯКЩО І ВИНИКАЮТЬ ПОДІБНІ БАЖАННЯ, ТО СПІВ, НА ВАШ ПОГЛЯД, ЗДАЄТЬСЯ ДАЛЕКИМ ВІД ДОСКОНАЛОСТІ, А РУХИ СМІШНІ І НЕЗГРАБНІ. НЕ ТУРБУЙТЕСЯ! КІЛЬКІСНІ НАКОПИЧЕННЯ ОБОВ’ЯЗКОВО ПЕРЕЙДУТЬ В ЯКІСНІ. ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБЕН ЧАС І ТЕРПІННЯ.
НЕ «ПРИКЛЕЮЙТЕ» ВАШІЙ ДИТИНІ «ЯРЛИК» – НЕМУЗИЧНИЙ, ЯКЩО ВИ НІЧОГО НЕ ЗРОБИЛИ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ЦЮ МУЗИКАЛЬНІСТЬ У НЬОГО РОЗВИНУТИ. МУЗИКА ВОЛОДІЄ СИЛЬНИМ ПСИХОЛОГІЧНИМ ВПЛИВОМ НА ЛЮДИНУ. ВОНА ВПЛИВАЄ НА СТАН НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ (ЗАСПОКОЮЄ, РОЗСЛАБЛЮЄ ЧИ, НАВПАКИ, РОЗБУРХУЄ, ЗБУДЖУЄ), ВИКЛИКАЄ РІЗНІ ЕМОЦІЙНІ СТАНИ (ВІД УМИРОТВОРЕННЯ), СПОКОЮ І ГАРМОНІЇ ДО ЗАНЕПОКОЄННЯ, ПРИГНІЧЕНОСТІ АБО АГРЕСІЇ). У ЗВ’ЯЗКУ З ЦИМ ВАЖЛИВО ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА ТЕ, ЯКУ МУЗИКУ СЛУХАЄТЕ ВИ І ВАШІ ДІТИ.
ЗБУДЛИВА, ГУЧНА МУЗИКА, ЩО ВИРАЖАЄ АГРЕСИВНИЙ НАСТРІЙ, ПОЗБАВЛЯЄ ЛЮДИНУ (І ДОРОСЛОГО, І ДИТИНУ) СТАНУ ВРІВНОВАЖЕНОСТІ, СПОКОЮ, А ПРИ ПЕВНИХ УМОВАХ (НАПРИКЛАД, НА РОК-КОНЦЕРТАХ), СПОНУКАЄ ДО РУЙНІВНИХ ДІЙ. ОСОБЛИВО ПРОТИПОКАЗАНА ТАКА МУЗИКА ГІПЕРЗБУДЛИВИМ ДІТЯМ ІЗ СЛАБКИМ КОНТРОЛЕМ, ТОМУ ЩО ВОНА ПІДСИЛЮЄ ПРОЯВИ НЕГАТИВНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ У ПОВЕДІНЦІ ДИТИНИ. СПОКІЙНА МУЗИКА, ЩО ВИКЛИКАЄ ВІДЧУТТЯ РАДОСТІ, СПОКОЮ, ЛЮБОВІ, ЗДАТНА ГАРМОНІЗУВАТИ ЕМОЦІЙНИЙ СТАН ЯК ВЕЛИКОГО, ТАК І МАЛЕНЬКОГО СЛУХАЧА, А ТАКОЖ РОЗВИВАТИ КОНЦЕНТРАЦІЮ УВАГИ.
МУЗИКУ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ПЕРЕД СНОМ, ЩОБ ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ЗАСПОКОЇТИСЯ І РОЗСЛАБИТИСЯ. КОЛИ ДИТИНА ЛЯЖЕ У ЛІЖКО, УВІМКНІТЬ СПОКІЙНУ, ТИХУ, МЕЛОДІЙНУ, М’ЯКУ МУЗИКУ І ПОПРОСІТЬ ЇЇ ЗАКРИТИ ОЧІ І УЯВИТИ СЕБЕ В ЛІСІ, НА БЕРЕЗІ МОРЯ, В САДУ АБО В БУДЬ-ЯКОМУ ІНШОМУ МІСЦІ, ЯКЕ ВИКЛИКАЄ В НЕЇ ПОЗИТИВНІ ЕМОЦІЇ. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ДИТИНИ НА ТЕ, ЯК РОЗСЛАБЛЯЄТЬСЯ І ВІДПОЧИВАЄ КОЖНА ЧАСТИНА ЇЇ ТІЛА.
ЗАЛУЧЕННЯ ДИТИНИ ДО МУЗИКИ ПОЧИНАЄТЬСЯ ЩЕ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ, КОЛИ МАЛЮК І МАМА Є ЄДИНИМ ЦІЛИМ. МАЛЮК ВЖЕ ТОДІ ЧУЄ ЗВУКИ І РЕАГУЄ НА НИХ. ТОМУ БАТЬКИ Є ПЕРШИМИ, ХТО ПОЗНАЙОМИТЬ МАЛЮКА З МУЗИКОЮ І ЗАНУРИТЬ ЇЇ В ПРЕКРАСНИЙ І КАЗКОВИЙ СВІТ.
unnamed (2).jpg

Ласкаво просимо на свято до нас
Із правилами ознайомитися  час :
В музичному залі ми раді бачити усіх

Завжди  тут лунають і пісні і сміх

В день свята постарайтеся раніше встати,
Щоб на святковий ранок не проспати
Щоб ваша дочка чи  синок
Костюм  спокійно зміг вдягти .
Фотоапарат чи камеру візьміть
І свято наше все зніміть.

А що ж можна? Запитайте ви нас!
Ми дуже просимо, батьки ,усіх Вас:
Плескайте дітям гучніше,
Щоб артисти були сміливіші.

А якщо вже довелося запізнитися вам,
Постарайтеся не заважати нам.
Паузами між номерами дочекайтеся,
Пройдіть у зал і тихенько всідайтесь

І не забудьте зняти пальто і шапки.
Зніміть чоботи, і надіньте тапки,

Ще хочемо, батьки вам запропонувати
У залі таланти свої показать
Читати вірші, співати й танцювати,
На сцені ролі різні зіграти
Батьки, веселіться на святах із нами,

Чекаємо зустрічей завжи із вами!

Свято 1 Вересня

зображення_viber_2021-09-01_14-14-24-981.jpg
зображення_viber_2021-09-01_11-06-02-141.jpg
зображення_viber_2021-09-01_11-06-03-223.jpg
зображення_viber_2021-09-01_11-06-02-646.jpg
зображення_viber_2021-09-01_11-06-03-341.jpg
зображення_viber_2021-09-01_14-14-26-296.jpg
зображення_viber_2021-09-01_14-14-26-533.jpg
зображення_viber_2021-09-01_18-51-50-880.jpg
зображення_viber_2021-09-01_18-45-51-072.jpg
зображення_viber_2021-09-01_18-45-07-531.jpg

День Дошкілля

зображення_viber_2021-09-24_15-19-30-987.jpg
зображення_viber_2021-09-24_15-19-31-320.jpg
зображення_viber_2021-09-24_15-19-30-302.jpg
зображення_viber_2021-09-24_15-31-45-003.jpg
зображення_viber_2021-09-24_21-14-02-055.jpg

Свято
Українського козацтва

зображення_viber_2021-10-15_13-03-07-629.jpg
зображення_viber_2021-10-15_22-27-53-268.jpg
зображення_viber_2021-10-15_22-27-53-989.jpg
зображення_viber_2021-10-15_22-27-53-703.jpg
зображення_viber_2021-10-15_22-27-54-217.jpg
зображення_viber_2021-10-15_22-27-54-458.jpg
зображення_viber_2021-10-15_22-27-55-745.jpg
зображення_viber_2021-10-15_22-27-55-518.jpg

Свято Осені
молодша група "Ведмежатко"

Свято Осені
середня група "Ромашка"

Свято Осені 
старша група "Ведмежатка"

bottom of page